طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان های ویلایی

طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان های ویلایی، ویلا در واقع به زمین بزرگی گفته می شود که از اطراف به محیط پیرامون بیرونی دسترسی دارد. ویلاها عموما در مناطق سر سبز  ساخته می شوند.

برای طراحی ویلاها باید به چندین قسمت توجه کرد، طراحی نمای ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و در نهایت طراحی حیاط ویلا می باشد.

 

طراحی نمای ویلا و حیاط ویلا

 

طراحان، غالبا سعی می کنند بهترین حالت از نمای ساختمان را به معرض نمایش بگذارند. چرا که نما به عنوان ویترین کار آنها می باشد. آنها می دانند با توجه به موقعیت ویلا در فضای مورد نظر، چه نوع مصالح و چه رنگ هایی را برای دیوار های خارجی ویلا به کار برند تا هارمونی لازم را با محیط پیدا کنند. ویلاها دارای فضای سبز در حیاط خود هستند، حال این فضای سبز ممکن است در حیاط اصلی  جلو درب باشد و یا در پشت ویلا قرار گیرد. این فضای سبز ممکن است به چندین باغچه تقسیم شود. با کاشت گیاهان و درختان و همچنین سنگ نماها و آب نماها می توان زیبایی دو چندانی را برای این فضا ایجاد کرد. در ضمن با تعبیه استخر و یا جکوزی هم می توان از شنا کردن لذت برد و هم جلوه بهتر و جذابیتری به حیاط ویلا داد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

 

دکوراسیون داخلی ویلا بیشتر برای صاحبان آن اهمیت دارد چرا که عموما ویلاها به منظور استفاده و استراحت های چند روزه و به دور از هیاهو و آلودگی شهر استفاده می شوند پس باید به گونه ای طراحی شوند که افراد در آن احساس آرامش بیشتری داشته باشند. برخی ویلاها تمام چوبی بوده و سقف ها و دیواره و کف از جنس چوب می باشد که فضای دلنشینی را خلق می کند.

نتیجه پایانی

برای سبک های مدرن ویلا، از ویلاهای دوبلکس بیشتر استفاده می کنند، این ویلاها با داشتن دو طبقه مساحت کمتری از زمین را اشفال می کنند و برای ویلاهایی با مساحت کم بیشتر کاربرد دارند. البته باز هم به سلیقه افراد بستگی دارد و برخی افراد ویلاهای دوبلکس را نمی پسندند.