دکوراسیون داخلی اداری

دکوراسیون داخلی اداری، دکوراسیون و طراحی داخلی محیط های اداری باید در عین سادگی، زیبایی را به ارمفان آورد چرا که در طراحی داخلی ادارات نمی توان خیلی زینتی و مجلل انها را طراحی کرد.

عموما دکوراسیون و طراحی داخلی اداری به دو نوع اداری کلاسیک و مدرن تقسیم می شود.


دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک


در طراحی کلاسیک، رنگ غالب محیط عموما رنگ های گرم و روشن بوده و رنگ ها بیشتر از رنگ های طبیعت الگو برداری شده است. میزان نور در این سبک کم نبوده و عموما برای محیط های نسبتا بزرگ از این سبک طراحی استفاده می شود. رنگ های مورد استفاده بیشتر سفید و زرد و سبز ملایم، هلویی، نقره ای، بژ، کرم و ... می باشد. به کار گیری رنگ های روشن و شاد علاوه بر ایجاد محیطی خوشایند باعث افزایش راندمان کاری کارکنان نیز خواهد شد. در ضمن در این نوع طراحی ملبمان راحتی و از جنس چوب، بیشترین کاربرد را دارد. آینه کاری و شومینه نیز نقش موثری در این سبک از طراحی دکوراسیون اداری دارد.


دکوراسیون داخلی ادرای مدرن


این سبک امروزه کابرد بیشتری در دکوراسیون داخلی ادارات را دارد. در این نوع طراحی باید از مبلمان استاندارد برای قسمت های مختلف اداره ( مدیریت، پرسنل و...) استفاده کرد. طراحی قفسه ها و کمدها طوری است که کمترین فضا را اشغال می کند. آکواریوم ها، گیاهان مصنوعی، تابلوهای هنری مدرن، مجسمه های زینتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. خطوط صاف و مرتب نیز کابرد بیشتری در این نوع طراحی دارد. متریال مورد استفاده بیشتر از استیل، شیشه و فلز می باشد. رنگ ها بیشتر نوک مدادی و کرم می باشد. در کل این نوع طراحی حالت لوکس تری داشته و با توجه به دکوراسیون روز، طراحی می شود.
نتیجه پایانی
استفاده از طراحی و دکورتسیون اداری چه مدرن و کلاسیک، نقش موثری در افزایش روحیه کارکنان داشته و حالت خواب آلودگی و خستگی و یکنواختی را از محیط می زداید.