بازسازی نمای آجری ساختمان

بازسازی نمای آجری ساختمان، نمای آجری یکی از نماهای قدیمی تا به امروز است. به خصوص در کشور ایران، این نوع نما بیشترین استفاده را داشته است. اما این نماها با گذشت زمان و در برابر عوامل محیطی مانند باران، باد، تغییرات دمایی دچار فرسایش می شوند.

امروزه با بهره گیری از مواد پیشرفته، مقاومت بالاتری پیدا کرده اند. این نوع نماها نسبت به دیگر انواع نما قیمت مناسب تری نیز دارند.


مرمت نمای آجری


برای بازسازی نمای آجری، یا آجر فرسوده برداشته می شود و جای آن از مصالح جدید استفاده می شود، این حالت زمانی پیش می آید که قسمت بیشتری از نمای آجری سالم و قسمتهایی دچار فرسودگی شده است. اما اگر کل نمای آجری ساختمان دچار فرسودگی شده باشد استفاده مجدد از آجرنما، اقدام مناسبی نمی باشد.


راههای بازسازی نمای آجری


اگر قسمت آسیب دیده کم باشد از موادی مانند رنگ و پلاستیک استفاده می شود تا بخش های شوره زده شده و بد رنگ شده ترمیم شوند اما اگر قسمت آسیب دیده زیاد باشد باید از مصالح دیگری برای این منظور استفاده کرد. این مواد ممکن است سنگ و بتون و کامپوزیت استفاده می کنند. برای این کار بهتر است از یک متخصص بازسازی ساختمان کمک بگیرید.
نماهای آجری سه سانتی
نماهای آجری سه سانتی با گذشت زمان فرسوده می شوند و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و نمای ظاهری ساختمان را خدشه دار می کنند. به منظور بازسازی آنها می توانید از مواد نانو پلاست استفاده نمایید. این مواد صد درصد ضد آب بوده و آب باران به شکل شوره بر روی آنها باقی نمی ماند. قابل انعطاف و حالت الاستیکی دارند به صورتی که در نشست سازه پاره یا پوسیده نمی شوند. توان مقاومتی انها در برابر تغییرات دما بسیار بالاست و تغییرات دمایی را از 60 – تا 320 + را تحمل می کند. به علت قابلیت رفلکس، اشعه نور را بازتاب می کند و گرما را به داخل ساختمان انتقال نمی دهد. در ضمن می توان بر رو ی آنها پودر نقره ای و طلایی برای جلای بیشتر استفاده کرد.


نتیجه پایانی


پیشنهاد می شود اگر در فکر ساخت ساختمان جدید و یا آپارتمان هستید از نمای آجری کمتر استفاده کنید، این نماها نیاز به مراقبت و تعمرات بیشتری نسبت به نماهای سنگی دارند.