طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن، از جمله طرق دست یابی به فضای سبز در محیط های آپارتمانی، طراحی روف گاردن است. شما می توانید با طراحی و ایجاد بام سبز، لذت حضور در فضای سبز را تجربه کنید .

در ضمن از میزان الودگی هوا در آپارتمان خود به شدت بکاهید. برای پیاده سازی چنین ایده ای باید از اصول و قوانین خاصی پیروی کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.


اصول طراحی و اجرای روف گاردن


یکی از مهم ترین مواردی که باید در احداث و اجرای روف گاردن به آن توجه شود، استاندارد سازی زیر ساخت فضای مورد استفاده می باشد. به دلیل اینکه روف گاردن بر روی پشت بام اجرا می شود، باید اقدامات اصولی به منظور جلوگیری از نشت آب به سقف طبقه زیرین جلوگیری شود. خاکی که برای این منظور استفاده می کنید باید دارای بیشترین میزان زهکشی باشد تا آب اضافی را در خود ذخیره کند، در ضمن باید از گیاهانی استفاده کنید که قدرت ریشه دوانی کمی داشته باشند.


امکانات رفاهی روف گاردن


یکی دیگر از مواردی که باید در مورد اجرای روف گاردن ها به آن توجه کرد، محل استراحت و نشیمن می باشد که باید با استفاده از تجهیزاتی مانند آلاچیق و میز و صندلی و یا حتی گاهی مبل، آنها را اجرا کرد. در ضمن نورپردازی روف گاردن باید به گونه ای باد تا بتوان شب هنگام، از فضای روف گاردن به راحتی استفاده کرد. از گل و درختچه های مصنوعی نیز می توان برای زیباسازی بیشتر استفاده کرد. سیستم آبیاری روف گاردن باید اصولی و استاندارد باشد تا مانع از آسیب به سایر نقاط ساختمان شود.


نتیجه پایانی


هزینه اجرای روف گاردن متاثر از عوامل متعددی است مثلا مساحت، نوع مصالح به کارگیری، نوع بستر سازی و دیگر تجهیزات رفاهی در تعیین قیمت اجرای روف گاردن تاثیر خواهد داشت. برای برآورد قیمت دقیق تر باید از یک مشاوره و طراح داخلی و دکوراسیون کمک بگیرید.